Kim jesteśmy

Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na dostęp do najlepszej opieki medycznej. Niestety, w Polsce dla wielu czas oczekiwania na trafną diagnozę i skuteczne leczenie jest zbyt długi. Nasza fundacja łączy ludzi, którym leży na sercu dobro małych pacjentów i poprawa opieki pediatrycznej w Warszawie.

LUDZIE FUNDACJI

ZARZĄD

Zarząd jest odpowiedzialny za rozwijanie corocznych, jak i długoterminowych planów, sporządzanie sprawozdań z działalności, przyjmowanie darowizn, współpracę ze szpitalami i dostawcami sprzętu, a także zarządzanie codzienną działalnością Fundacji.

wwa_avatar_exec_jlgabrovic

John L. Gabrovic

Prezes Zarządu

Przedsiębiorca w branży restauracyjnej, wypoczynkowej i nieruchomości komercyjnych, z wieloletnią praktyką zarządzania w środowisku wielokulturowym i wielonarodowym; posiada doświadczenie we współpracy z inwestorami i pracownikami branży budowlanej..

wwa_avatar_exec_mwitek

Magdalena Witek

Członek Zarządu

Radca prawny. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prawnik z ponad 9-letnim doświadczeniem w transakcjach dotyczących nieruchomości i w inwestycjach w Polsce. Specjalizuje się w nieruchomościach, handlu i finansach.

RADA

Zadaniem Rady jest doradzanie w opracowywaniu corocznych i długoterminowych planów strategicznych, a także w decyzjach finansowych.

Marcus Bernie

Managing Director
Salamanca Capital Poland

Marcin Klammer

CEO, Arcadis Sp. z o.o.

Brian D. Patterson

Managing Partner
White Star Real Estate

Janice Rzycki

Społecznik i niezależny doradca

Michał Sternicki

General Manager Poland,
Aareal Bank AG S.A.

Craig Smith

Wydawca
EuropaProperty.com

Russell Towlson

Niezależny konsultant

NASZA HISTORIA

Fundacja powstała w 1993 roku dzięki wsparciu USAID (Amerykańska Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego). To jedna z pierwszych organizacji pozarządowych w Polsce.
W ciągu ostatnich 24 lat przekazaliśmy ponad 25 milionów złotych szpitalom dziecięcym w Warszawie na zakup sprzętu medycznego, remonty oddziałów i szkolenia dla personelu medycznego.

TAK ZMIENIAMY OPIEKĘ PEDIATRYCZNĄ
W WARSZAWIE – NAJWAŻNIEJSZE MOMENTY:

2017

• Sprzęt dla Szpitala Pediatrycznego WUM – ciśnieniomierze, wózki reanimacyjne, analizator składu ciała, kardiomonitor, maty antybakteryjne i wygodne fotele dla rodziców i personelu medycznego

2016

• Sprzęt medyczny na oddział pediatryczny w Instytucie Wojskowym Medycznym i Szpitalu przy Kopernika
  • USG i sonda manometryczna do Szpitala Pediatrycznego WUM
  • Rozszerzenie misji – aby wspierać wszystkie szpitale i oddziały dziecięce w Warszawie

2015

• Wyposażenie pracowni testów pionizacyjnych (kardiologia) za ponad 1,5 mln złotych, w tym 2 wysokospecjalistyczne USG

• 12 kardiomonitorów
  • Myjnia endoskopowa

2013

• Dwustrumieniowy respirator JET, pierwszy tego typu sprzęt w Polsce, umożliwiający przeprowadzenie operacji u dzieci bez konieczności
    intubacji

2012

• Stworzenie Pracowni Leku Cytostatycznego, dzięki czemu leki onkologiczne są efektywniej wykorzystywane, a personel medyczny
    ma bezpieczniejsze warunki pracy

• Utworzenie Oddziału Jednodniowego Leczenia

2009

• Amerykańska Quo Vadis-Gavell Family Foundation rozpoczęła finansowanie 5-letniego programu rozwoju chirurgii małoinwazyjnej,
    przeznaczając na ten cel około 100 000 USD rocznie

2006

• Nowoczesny sprzęt chirurgiczny, w tym aparat rentgenowski, lampa i stół operacyjny

2004

• Przekształcenie dawnej biblioteki szpitalnej w Oddział Dzienny Kliniki Psychiatrii

2002

• Zestawy do przezskórnego zamykania ubytków w przegrodzie serca stosowany w leczeniu dzieci z wrodzoną wadą serca
  • Fundacja została uznana za organizację pożytku publicznego

• Sprzęt dla oddziału intensywnej opieki dla noworodków

1998

• Realizacja Programu Przeszczepiania Szpiku Kostnego
  • Remont oddziału hematologii i onkologii

1997

• Jeden z pierwszych w Polsce programów dializowania dzieci.

1995

• Remont i wyposażenie Oddziału Intensywnej Terapii

1994

• Nowa winda to jedna z pierwszych darowizn. Odtąd pacjentów można było łatwo transportować w szpitalu

1993

• Fundacja „Przyjaciele Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej” powstała przy wsparciu USAID (Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju
    Międzynarodowego), aby wspierać uniwersytecki Szpital przy Litewskej (obecnie Szpital Pediatryczny WUM).

Statut i dokumenty rejestracyjne

Dokumenty rejestracyjne
(NIP, REGON, KRS)

Aktualny wyciąg z KRS można pobrać TUTAJ.

standardy zarządzania

Pełna przejrzystość finansowa i wysokie standardy zarządzania to podstawowe zasady w Fundacji Przyjaciół. Wszystkie środki wydajemy w rozważny sposób. Ponad 95% wszystkich darowizn trafia do konkretnego projektu.

• 4% Koszty administracyjne

• 87% Sprzęt medyczny

• 5% Szkolenia dla personelu medycznego

• 4% wsparcie indywidualnych pacjentów

White Star Foundation pokrywa pensje i większość codziennych kosztów działalności Fundacji Przyjaciół. Dzięki pomocy WSF nasze koszty administracyjne są niskie.

Sprawozdania ze zbiórek publicznych

Sprawozdania finansowe

Sprawozdania merytoryczne

Informacje o darowiznach

Fundacja “Przyjaciele Szpitali Dziecięcych w Warszawie” (wcześniej “Przyjaciele Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej”) została założona w 1993. Od 2002 posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP).