Archiwa: Timeline Express Announcements

Post type for adding timeline express announcements to the site.

2022

• Kardiomonitory służą do ciągłego monitorowania funkcji życiowych małego pacjenta, takich jak EKG, tętno, częstość oddechów, poziom natlenienia/saturacja, puls, nieinwazyjny pomiar ciśnienia krwi, temperaturę.
  • 4 aparaty EKG wspiera najmłodszych pacjentów i jest wykorzystywany na oddziałach Alergologii, Neurologii, Pediatrii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza.
  • Dzięki pomocy indywidualnych darczyńców udało nam się uzbierać 39 tysięcy złotych na zakup leków oraz materiałów opatrunkowych dla pacjentów z Ukrainy.

2021

• Sprzęt diagnostyczny dla poradni okulistycznej: Zestaw Heine Omega 500 LED, Tablice okulistyczna, Tablica optometryczna, Soczewka diagnostyczna do oftalmoskopu oraz ręczny autorefraktometr z keratometrem.

2020

• Sprzęt dla pacjentów Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza na ul. Niekłańskiej w Warszawie- Głowica do badań noworodkowych marki Philips, która zapewnia najdokładniejszą diagnostykę chorób serca u niemowląt

2019

• Ultrasonograf Philips Affinti 50, który pozwoli jeszcze dokładniej badać i diagnozować najmłodszych pacjentów Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza na ul. Niekłańskiej w Warszawie

• Sprzęt do wideostroboskopii dla Szpitala Pediatrycznego WUM
  • Kardiomonitor i pulsoksymetry dla Szpitala przy Niekłańskiej
  • Łóżka dla Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii

2017

• Sprzęt dla Szpitala Pediatrycznego WUM – ciśnieniomierze, wózki reanimacyjne, analizator składu ciała, kardiomonitor, maty antybakteryjne i wygodne fotele dla rodziców i personelu medycznego

1993

• Fundacja „Przyjaciele Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej” powstała przy wsparciu USAID (Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju
    Międzynarodowego), aby wspierać uniwersytecki Szpital przy Litewskej (obecnie Szpital Pediatryczny WUM).

1994

• Nowa winda to jedna z pierwszych darowizn. Odtąd pacjentów można było łatwo transportować w szpitalu

• Remont i wyposażenie Oddziału Intensywnej Terapii

• Jeden z pierwszych w Polsce programów dializowania dzieci.